.
×

Sigal Prishtina mposht Bashkimin, vazhdon kryesiminSigal Prishtina ka regjistruar fitore prej 81-73 përballë Bashkimit, në përballjen e drejtpërdrejtë për kreun e tabelës në Superligën e Kosovës në basketboll.

 

Në ndeshjen e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, kryeqytetasit shënuan shtatë pikë më shumë se kundërshtari në çerekun e parë (19:12).

 

 

Skuadra prizrenase u kthye në dhjetëminutëshin e dytë duke i shënuar gjashtë pikë më shumë se kundërshtari (13:19).