.
×

PDK mban konferencë për media pas shpalljes së rezultateve nga KQZPartia e Kadri Veselit ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media sot në ora 15:00 në selinë qendrore të kësaj partie.

Në konferencë do të flasë, kryetari i partisë Kadri Veseli.

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja, PDK-ja ka dalur e treta në zgjedhjet e 6 tetorit, pas LDK-së dhe Vetëvendosjes.

Kjo parti ka fituar 178 mijë e 645 vota apo 21.16%.