.
×

O’Connell i dëshpëruar, ja çfarë thotë pas barazimit të Kosovës me DanimarkënAmbasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka komentuar ndeshjen Kosovë-Danimarkë.

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O’Connell, pas lojës së futbollit në mes të Kosovës dhe Danimarkës, në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, ka shkruar se djemtë e përfaqësueses së Kosovës kanë merituar fitore.“Merituan fitore”, ka shkruar në gjuhën shqipe ambasadori Ruairí O’Connell.

Ndryshe kjo lojë u mbyll 2:2 mirëpo, kujtojmë se Kosova që 11 ndeshje nuk e ka pësuar asnjë humbje.Kosova të hënën do të përballet me Bullgarinë, ndeshje kjo e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.