.
×

O’Connell: Ëndërroj të bëj për vendin tim vetëm 1% aq sa bënë Vokrri e Kuka për KosovënBotapress 20 Nëntor – Kosova e ka përfunduar lojën me Azerbejxhanin duke shënuar fitore me rezultat të thellë 4:0. Këtij lajmi i janë gëzuar tej mase qytetarët por edhe figurat politike.

Ambasadori Britanik, Ruairi O’Connell pas përfundimit të lojës ka shkruar një status të vecantë. Ai ka thënë se ëndrra e tij është të bëjë për vendin e tij 1% e asaj çka kanë bërë Fadil Vokrri e Driton Kuka për vendin e tyre (Kosovën).

“Ëndrra ime është të bejë për vendin tim 1% ç’ka kanë bëre Fadil Vokrri dhe Driton Toni Kuka për vendin e tyre”, ka shkruar O’Connell në facebook.