.
×

Kovacic përshendet shqiptarët me shqiponjën dykrenareJo vetëm futbollistët shqiptarë janë ata që bëjnë simbolin kombëtar, shqiponjën. Është edhe mesfushori kroat i Interit, Mateo Kovacic, që së fundi ka bërë shqiponjën me duar.

Është Xherdan Shaqiri dhe një tjetër tifozë shqiptar i Interit, që kanë bindur kroatin e talentuar të fotografohet me shqiponjë./Indeksonline/