.
×

Haradinaj e Lunacek bisedojnë për liberaliziminKryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj së bashku me nënkryetarin Blerim Shala dhe shefen e grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi janë takuar sot me deputeten e parlamentit Evropian Ulrike Lunacek.

Gjatë këtij takimi kanë biseduara rreth tri çështjes për integrim, liberalizim të vizave dhe për perspektiven Evropiane në përgjithësi e Kosovës