.
×

Gruaja në foto është aktorja shqiptare që e duam të gjithëNjë personazh shumë i dashur për publikun shqiptarë, kudo në botë. Me rolet e saj në projekte të shumta Leze Qena ka arritur ta fitoj simpatinë e dashurinë e njërëzve

E me punën e palodhshme që e bëri ndër vite, arriti të bëhet ndër emrat më të respektuar të skenës së aktrimit.

Me një karrierë të gjatë në fushën e artit ajo kontriboi shumë në këtë lëmi, e që mbetet emër i pazëvendësueshëm.

Pavarësisht moshës që ka, ajo mbahet mjaftë mirë dhe duket shumë në formë.

Edhe tani ajo po vazhdon ta bëjë publikun të qeshë, duke realizuar një rol të këndshëm tek seriali vendor ‘Çka ka shpija’, me autor Naser Rafunën.

Por sigursht që të gjithë jemi kurreshtarë të dijmë për rininë e Leze Qenës, sidomos për pamjen e saj, se si dukej atë kohë.

“Kosovarja” iu sjellë disa fotografi të saj, kur ishte e re, e në të cilat dukej një bukuroshe e vërtetë.

Një femër e lezetshme dhe shumë e ëmbël, kjo është aktorja jonë e dashur Lezja.