.
×

FOTO /Kalendari i nxehtë i 2018-ës…Lojtaret më të mrekullueshme të hokejit në Rusi me pozat e tyre super seksi mund të jenë pjesë e një prej kalendarëve më të nxehtë të 2018-ës në Botë.

 

“Shkrirja e akullit”, lojtaret e Federatës ruse të hokejit të femrave (WHL) paraqiten në kalendar, që do t’i pëlqejë udhëheqësit rus Vladimir Putin.

 

Me rroba të lagura, lojtaret paraqesin hiret e tyra trupore në këto imazhe përvëluese.

 

Lojtaret e zgjedhura për këtë kalendar janë disa nga më të njohurat dhe më të suksesshmet në WHL nga shtatë klube.