.
×

Albin Kurti për herë të dytë lajmërohet nga tribunat e Lindjes në “Fadil Vokrri”Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar se Kosova dhe Shqipëria kanë arritur mjaftueshëm deri më tani.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova dhe Shqipëria sot po ballafaqohen me dy kombëtaret më të mira në botë, Anglinë dhe Francën.Kurti ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e tij nga tribunat e Lindjes në Stadiumin “Fadil Vokrri”.

Postimi i tij i plotë:

Më lart se kaq nuk është e mundur, sepse Anglia e Franca sot janë dy kombëtaret më të mira në botë. Njërën e pret Kosova, kurse tjetrën e pret Shqipëria. Rezultati në Prishtinë e ndihmon atë në Tiranë. Ju përshëndes nga tribunat e Lindjes në “Fadil Vokrri”. FORCA! —